از نسخه پیشرفته این قسمت استفاده کنید

درباره زیپو

درباره پیپ

درباره توتون پیپ

درباره سیگار برگ

مطالب من

گارانتی

پیگیری سفارشات

فروشگاه زیپو

فروشگاه پیپ 

فروشگاه توتون

کلکسیونرهای پیپ ایران

فروشگاه سیگارپیچ

گالری شعر

English

 

 

 

 

کافه آرتین بزرگترین کلکسیون پیپ های ایتالیایی و معتبرترین فروشگاه عرضه فندک زیپو در ایران

به بخش گارانتی محصولات کافه آرتین خوش آمدید

از شما دوست و مصرف کننده گرامی خواهشمندیم تا قبل از اعلام هر گونه سفارش نسبت به مطالعه بخش گارانتی محصولات فروشگاه آقای آرتین اقدام نموده و پس از آن نسبت به اعلام سفارش و یا مراجعه حضوری به فروشگاه آقای آرتین اقدام نمائید.

هدف فروشگاه آقای آرتین از افتتاح این بخش پاسخگویی و شفاف سازی نوع و چگونگی گارانتی محصولاتی است که به فروش میرساند. شرایط گارانتی کلیه محصولات دقیقا همان چیزی است که تولید کنندگان طرف قرارداد آن را قبول دارند و ما نیز ملزم به رعایت، دفاع از حقوق مصرف کننده و تامین نظر تولیدکننده هستیم.

شرایط گارانتی پیپ ها:

کلیه پیپ های فروخته شده به مشتریان دارای فاکتور سربرگ دار بوده و شرایط فروش نیز در ذیل همان فاکتور دکر شده است. در صورت گم شدن فاکتور صادر شده از سوی مشتری، آرشیو کلیه فروش های انجام شده در دفاتر فروشگاه آقای آرتین موجود بوده و قابل استناد است.

1- کلیه پیپ های فروخته شده به مشتریان تا یک سال از تاریخ فاکتور و در صورت عدم استفاده قابل عودت به فروشگاه آقای آرتین است. پس در صورتی که محصولی خریدید و آن را استفاده نکردید و یا به دوستی کادو دادید و پیپ خریداری شده هنوز استفاده نشده است میتوانید آنرا به فروشگاه عودت داده و وجه آن را عینا دریافت داشته یا با کالایی دیگر تعویض نمائید. همراه داشتن فاکتور فروش ما را در اجرای خواسته شما یاری خواهد نمود.

2- کلیه پیپ های فروخته شده دارای یک سال گارانتی قسمت آتشگاه میباشد. این گارانتی صرفا شامل آتشگاه یعنی قسمتی از پیپ که در آن توتون ریخته می شود و میتواند در مشت شما قرار گیرد میباشد. پس در صورتی که مشکلی برای این قسمت پیش آید پیپ شما مجانا تعمیر خواهد شد. قابل ذکر است که قسمت فوقانی آتشگاه یعنی جایی که هنگام دوشن کردن پیپ در معرض آتش مستقیم میباشد فاقد گارانتی است. در صورت سیاه شدن ایت قسمت کافی است که کمی خمیر پولیش فلزات به این قسمت مالیده و با نوک انگشت به مدت 30 ثانیه مالش داده تا آثر آتش پاک گردد و سپس نسبت به پاک کردن آن با دستمال کاغدی اقدام نمائید. تمیز کردن این قسمت با دستمال کاغذی زبر توصیه میگردد.

در صورتی که پر کردن پیپ شما به درستی صورت نگیرد امکان سوختن پیپ از داخل وجود دارد و قسمت بیرونی پیپ به رنگ قهوه ای تیره و متمایل به سیاه خواهد شد. در این صورت پیپ شما شامل گارانتی نخواهد بود. سوالی که برای اکثر مصرف کنندگان پیپ وجو دارد، پر کردن درست پیپ به چه صورت است؟ مطالب پایین راهگشای شما خواهد بود.

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید به فروشگاه آقای آرتین مراجعه و از همکاران ما کمک بخواهید. در صورتی که قسمت بیرونی پیپ شما به رنگ سیاه در آمده است، میتوانید برای تعمیر آن را به فروشگاه آقای آرتین بسپارید.

3- کلیه پیپ ها پس از ترخیص از مبادی ورودی کالا مورد برسی قرار گرفته و در صورتی که پیپی معیوب باشد در قسمت فروشگاه گنجانده نشده و به تولید کننده عودت میگردد. لذا هنگام خریداری پیپ آنرا کاملا برسی کنید و در صورتی که عیبی در آن مشاهده میکنید از فروشنده بخواهید که پیپ دیگری به شما بدهد. لذا در صورتی که پیپی خریداری شد و بعد و یا قبل از استفاده بخواهید به دلیل عیب ظاهری که در آن اتفاق افتاده عودت گردد، قابل پس گیری نخواهد بود. حتی اگر هنگام خرید عیبی مشاهد گردید و فروشنده آنرا باطنی اعلام کرد از وی بخواهید که در فاکتور فروش در بخش توضیحات آن را شرح دهد.

4- اکثر پیپ ها دارای قطعات وابسته میباشد. در صورتی که پیپ امکان استفاده از فیلتر 9 میلیمتر را داشته باشد دارای قطعات: 10 عدد فیلتر 9 میلیمتر، 10 عدد تمیز کننده و 1 عدد بیلچه خواهد بود. اگر که پیپ طراحی شده باشد، معمولا پیپ های برند و طراحی فاقد قطعات عرضه میگردند. کافه آرتین تنها تولید کننده فیلتر بالسا در ایران است. فیلتر بالسا با جذب 71% نیکوتین و 90% فطات توتون، یکی از بهترین انواع فیلتر است.

5- کلیه پیپ های مرشام تا یک سال از تاریخ فاکتور در صورت عدم استفاده قابل عودت به فروشگاه آقای آرتین است. پس در صورتی که قصد عودت پیپ خریداری شده را دارید و هنوز از پیپ خود استفاده نکرده اید ایت امر امکان پذیر است. شایان ذکر است که در صورت استفاده از پیپ مرشام، شامل هیچ گونه گارانتی نخواهد بود. برای توضیحات بیشتر به قسمت فروشگاه پیپ مرشام مراجعه کنید.

شرایط گارانتی فندک زیپو:

1- کلیه فندک های زیپو تازمانی که استفاده نشده باشد (بنزین در آن نریخته شده باشد) قابل عودت به فروشگاه آقای آرتین است. لذا در صورتی که فندک زیپو از فروشگاه آقای آرتین خریداری کردید و از آن استفاده نکرده اید و یا فندک زیپویی کادو گرفته اید که از فروشگاه آقای آرتین خریداری شده و در صورت عدم استفاده قصد تعویض و یا عودت آن را دارید به فروشگاه آقای آرتین مراجعه کنید.

2- مغزی کلیه فندک های زیپو دارای یک سال گارانتی میباشد ولی این گارانتی شامل بدنه فندک زیپو نخواهد شد. در صورت بروز مشکل برای مغزی به فروشگاه آقای آرتین مراجعه نموده و مغزی خود را تحویل داده تا طرف چند روز نسبت به تعمیر آن اقدام گردد. روش های تعویض فتیله فندک زیپو در قسمت "درباره زیپو" گنجانده شده و برای تعویض فتیله میتوانید خودتان اقدام نموده و یا به ما تحویل نمائید.

3- کلیه فندک های زیپو فروخته شده پس از ورود به فروشگاه آقای آرتین مورد بازبینی قرار گرفته و کالای معیوب به خریدار فروخته نمی شود. لذا در صورتی که اشکالی در هنگام خرید در فندک مشاهده می کنید، از فروشنده بخواهید آنرا برای شما تعویض کند. لذا گارانتی عودت، شامل کالای معیوب نبوده و فروشگاه آقای آرتین از پس گرفتن کالای معیوب معذور است.

روش صحیح پرکردن پیپ چگونه است:

شماره 1

شماره 2

شماره 3

شماره 4

شماره 5

شماره 6

شماره 7

شماره 8

شماره 9

Buy your special pipe with our special warranty

- پیپ و توتون خود را آماده کنید و توتون ها را در صورتی که به هم چسبیده است از هم باز کنید. عکس شماره 1

- توتون را به گونه ای از بالا درون پیپ بریزید که خودشان وارد پیپ شده و هیچ فشاری در این مرحله به توتون وارد نمی شود. این کار را ادامه دهید تا وقتی که توتون را از بالا روی پیپ میریزید از روی آن پایین بریزد و به اصطلاح سرریز شود. عکس شماره 2و 3و 4

- مقداری از توتون را با سه انگشت خود به صورت متراکم درآورید. عکس شماره 5

- توتون متراکم را از بالا درون محفظه پیپ بفشارید. مقدار ترکم آن بایستی حداکثر به اندازه ای باشد که کمی از توتون از روی پیپ بیرون باشد. عکس شماره 6 و7

- با استخوان اتگشت شصت خود همانند عکس شماره 8 توتون را بفشاید. هیچ گاه توتون را با نوک انگشتان خود به داخل فشار نداده و اجازه دهید که توتون در قسمت پایین آتشگاه کمی از هم بازتر و در قسمت فوقانی آتشگاه متراکم پر شود.

- همان گونه که در عکس شماره 9 میبینید پیپ به درستی پر شده و آماده آتش زدن است.

- هنگامی که توتون را آتش میزنید باید روی توتون کاملا سرخ شود. ممکن است با یک بار آتش زدن این امر میسر نگردد و مجبور باشید که این کار را دوباره انجام دهید. در صورتی که از پیپ در روز چند بار استفاده می کنید سعی کنید از فندک مخصوص پیپ استقاده کنید تا سطح فوقانی پیپ شما کمتر بسوزد. فندک های چینی کیفیت کمتری دارند و توصیه می شود فندکی با کیفیت بالا تهیه کنید.

البته روش های دیگری برای پر کردن توتون وجود دارد. میتوانید از سایت های رفرنس برای این امر کمک بگیرید. www.pipedia.org

- توصیه: نحوه پر کردن پیپ شما رابطه مستقیمی با استهلاک پیپ شما دارد. اگر که توتون را در پیپ بسیار فشرده پر کنید احتمال سوختن و با حتی سوراخ شدن پیپ وجود دارد. در صورتی که پیپ خود را به صورت اشتباه پر کنید و پیپ شما سوراخ شده و یا سیاه شود، شامل گارانتی نخواهد بود.

پیپ کشیدن امری Slow Burning یا آرام سوزی است. به طور متوسط یک پیپ میتوانید بین 2 تا 2.5 گرم توتون را در خود جای می دهد و یک پیپ با توتون 2 تا 2.5 گرم به طور معمول بین 20 الی 30 دقیقه می سوزد. پس توجه کنید سوختن سریع توتون درون پیپ و پک های عمیق و طولانی موجب خرابی جدی پیپ شما خواهد شد.

از قرار دادن توری های نگهداری پیپ در قسمت تحتانی آتشگاه جدا خودداری کنید. پیپ های استاندارد نیازی به استفاده از این توری ها نداشته و خود مانع ورود توتون به درون آنتشگاه میشوند و در صورتی که وارد قسمت چوبی دهنی گردند پشت فیلتر میمانند.

یک پیپ استاندارد در روز میتواند بین 3 الی 4 اسموک داشته باشد. اگر که استفاده شما بیش از این تعداد است حتما از گرانول مرشام استفاده کنید. گرانول مرشام تکه های کوچک سنگ مرام هستند که زیر پیپ ریخته شده و توتن را روی آن پر کرده و استفاده می کنند. گرانول مرشام با جذب آب و قطران توتون در خود به رنگ قهوه ای طلایی در آمده و پیپ شما کمتر گرم می شود. در نتیجه امکان تعدد استفاده از پیپ را بیشتر می کند. حداکثر 4 با 5 تکه کوچک گرانول مرشام برای بار استفاده کفایت خواهد کرد.

گرانول مرشام را میتوانید از فروشگاه آقای آرتین تهیه کنید.

در صورتی که در روز بیش از 4 بار از پیپ استفاده می کنید و امکان تهیه پیپ دیگری دارید، این امر به شما توصیه میگردد.

انتخاب برای توتون مورد علاقه شما را آسانتر کرده ایم. میتوانید با مراجعه به وب سایت آقای آرتین توتون، پیپ، سیگار برگ یا توتون سیگار خود را انتخاب و از نظر سایر کاربران استفاده کنید و در مورد توتون هایی که استفاده کرده اید نظر بدهید تا سایر دوستان نیز از نظر یا پیشنهاد شما استفاده کنند.

www.mrartin.com

دليل ايجاد ترک و يا حفره های کوچک داخل آتشگاه پيپ چيست و چگونه اين مشکل را حل کنيم ؟

دليل اصلی ايجاد ترک در جداره داخلی آتشگاه پيپ ، داغ شدن بيش از حد آن به هنگام سوختن توتون مي باشد و فارغ از اينکه پيپ شما ساخت چه کارخانه و يا با چه کيفيتی ساخته شده است ، برای هر پيپی امکانپذير است چون که چوب پيپ نيز تابع قوانين فيزيک بوده و در صورت داغ شدن بيش از حد حتما خواهد سوخت و يا ترک خواهد برداشت اما کارخانجات سازنده با استفاده از چوبهای مرغوب و يا دوده زنی سعی در به حداقل رساندن آن دارند.

مهمترين عواملی که منجر به داغ شدن پيپ مي شوند عبارتند از :

-       نحوه پر کردن توتون پيپ.

-       نحوه کشيدن پيپ .

-       نوع توتون.

-       خشک بودن يا مرطوب بودن زياد توتون.

-       مدت زمان سوختن کامل توتون.

-       نوع چوب آتشگاه.

-       فرم آتشگاه.

برای آنکه بدانيد چه هنگام چوب آتشگاه در معرض خطر قرار دارد ، به هنگام کشيدن پيپ ، آنرا محکم با انگشتان دست بگيريد ، اگر گرما به حدی است که شما بيش از 4 الی 5 ثانيه نمي توانيد به اين عمل ادامه دهيد ، بدانيد که پيپ شما در معرض سوختن قرار دارد.

يکی از شيوه های جلوگيری از سوختن چوب پيپ ، استفاده از دوده مخصوص در سطح داخلی آتشگاه مي باشد ، به همين دليل رنگ داخل آتشگاه بسياری از پيپها سياه می باشد. دوده بعنوان يک عايق بين توتون و جداره آتشگاه عمل نموده و باعث حفاطت از چوب می شود.

بسياری از پيپهای حرفه ای نيز بدون دوده زنی ، توليد می شوند ، اين به آن دليل است که مشتری بتواند کيفيت و نوع چوب مصرفی را مشاهده کرده و از صحت آن اطمينان حاصل نمايد. در مورد اين نوع پيپها ، پس از حداقل يکماه استفاده و در اثر سوختن توتون و چسبيدن آن به جداره آتشگاه ، دوده طبيعی و يا به اصطلاح "کيک دوده" شکل مي گيرد ، ولی تا قبل از اين مدت بايد از داغ شدن آتشگاه به شدت احتراز کرد .

البته مشکل سوختن و يا ترکهای داخلی در مورد بسياری از پيپهايی که بطور کارخانه ای دوده زنی شده اند هم ممکن است ، پس بهتر است بصورت کلی در يکماه ابتدايی استفاده از هر نوع پيپی دقت لازم در جهت داغ نشدن آن صورت گيرد.

وجود اين دوده ها به ضخامت چند ميل بسيار مفيد بوده و لی اگر پس از مدت زمان طولانی ضخامت آنها زياد شود باعث کاهش حجم آتشگاه شده و از کارايی پيپ شما مي کاهد ، در اينصورت با استفاده از "ريمر" بايد مقداری از آنرا به شکلی دقيق و متقارن تراشيد .

ساده ترين روش در ترميم ترکها و يا حفره های کوچک ايجاد شده داخل آتشگاه استفاده از "PIPE MUD" و يا ملات پيپ است ، برای ساخت اين ملات به موارد زير نياز است :

-       خاکستر خالص حاصله از کشيدن به ترتيب اولويت سيگار برگ ، پيپ و يا نهايتا سيگارت.

-       چند قطره آب.

-       بيلچه پيپ.

خاکستر حاصله از کشيدن يک يا دو سيگار را با چند قطره آب مخلوط کرده و آن قدر هم بزنيد تا ملاتی يکدست ايجاد شود ، ميزان آب اضافه شده بسيار مهم است ، ملات حاصله نه بايد خيلی خشک باشد و نه خيلی مرطوب . (از توتون با طعم مورد علاقه خود استفاده کنيد)

حالا با استفاده از بيلچه پيپ ملات ساخته شده را برداشته و بر روی ترکها و حفره های داخلی آتشگاه پخش کنيد و با با پشت بيلچه شروع به صاف کردن و فشردن آن به درون ترکها و حفره های نماييد ، البته اگر حدس مي زنيد قسمتهايی ديگری از داخل آتشگاه ممکن است در آينده با اين مشکل روبرو شود ، مي توانيد اضافی ملات را بصورت يکنواخت بر ديواره آتشگاه پخش نماييد.

تقريبا کار به اتمام رسيده است ، فقط بايد به مدت 48 ساعت از پيپ استفاده نکنيد ، بعد از اين زمان و پس از چند بار استفاده از پيپ ، داخل آتشگاه به حالت طبيعی خود باز مي گردد. البته اگر از کاری که انجام داده ايد راضی نيستيد ، می توانيد توسط ريمر ملات خشک شده را نيز بتراشيد ، البته استفاده از ريمر نياز به مهارت و دقت خاص خود دارد.

اين روش توسط افراد زيادی از جمله خودم تست شده و باعث نجات و طول عمر پيپهای زيادی شده است.

يکی ديگر از موارد استفاده از ملات پيپ تصحيح مشکل بالا بودن محل قرار گيری سوراخ مکش دود نسبت به کف آتشگاه می باشد ، اين مشکل اغلب بدليل خطای سازنده پيپ است که باعث نسوختن کامل توتون و يا جلوگيری از تشکيل دوده محافظ در کف آتشگاه و يا برخی ديگر مشکلات مثل تاثير در کيفيت استفاده از پيپ می شود.

برای تصحيح اين مشکل کافيست مقدار کافی ملات پيپ بسازيد ، سپس جهت جلوگيری از مسدود شدن سوراخ زيرين آتشگاه يک عدد نخ (ميله) تميز کننده داخل پيپ قرار دهيد ، البته اين کار باعث ايجاد يک شاخص برای اينکه بدانيد تا چه ارتفاعی ملات بريزيد نيز می شود.

حالا شروع به ريختن ملات به داخل پيپ کرده و آنرا در آنجا محکم کنيد ، حداقل 48 ساعت جهت خشک شدن ملات مذکور پيش از استفاده مجدد از پيپ زمان لازم داريد.

منابع :

www.brebbiapipe.it   و http://www.stemandbriar.com 

" Article originally posted in alt.smokers.pipes by Fred Hanna"

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

عکسها:

http://www.fajka.net.pl

با تشکر فراوان از دوست عزیز، آقای بابک عمادی برای ارسال و ترجمه متن

نشانی: تهران خیابان شریعتی بالاتر از سه راه طالقانی جنب کوچه گروسی پلاک 184     نقشه      تلفن:  460 22 6 77     و 461 22 6 77    
ایمیل: cafeartin@gmail.com

خرید از نمایندگان لایسنس کافه آرتین:

پاسارگاد تاباک میرداماد: تهران بلوار میرداماد ایستگاه مترو میرداماد مجتمع خرید رز میرداماد طبقه 2   تلفن: 383 403 26   همراه: 77 000 22 0935   وب: www.pasargadtabac.com

پاسارگاد تاباک صادقیه: تهران فلکه دوم صادقیه خیابان سازمان آب غربی مجتمع تجاری پردیسان همکف واحد 40    تلفن: 190 087 44    همراه: 847 47 72 0912 وب: www.pasargadtabac.com

فروشگاه آقای آرتین معتبرترین وب سایت فروش پیپ و فندک زیپو در ایران

کلیه مطالب مندرج در این وب سایت تحت قانون کپی رایت به ثبت رسیده است. هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی خواهد داشت